19 Nisan Pazartesi 2021

Xiaomi’nin tasarımıyla bir ilki başaran çamaşır makinesi


Xiaomi çamaşır makinesi

Xiaomi’nin ürün gamının çeşitliliğini her haberde söylüyoruz. Şirket gerçekten de farklı kategorilerdeki ürünleri akıllandırmasıyla dikkat çekiyor. Birkaç ay önce akıllı bulaşık makinesi ile karşımıza çıkan şirket şimdi de yukarıdan çamaşırları koyabileceğiniz bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. İşte Xiaomi’nin çamaşır makinesi!

Xiaomi çamaşır makinesi-02

Xiaomi çamaşır makinesi farklı tasarımıyla dikkat çekiyor

Xiaomi birkaç yıl önce ürettiği çamaşır makinesi modeline bir yenisini ekliyor. 5 buçuk kilogram ve 3 kilogram olmak üzere iki farklı versiyon sunan Çin merkezli şirketin bu portatif şekilde tasarlanmış çamaşır makinesi oldukça farklı görünüyor. Her iki versiyonda da yukarıdan çamaşırları makineye yerleştiriyorsunuz. Bu tasarımınsa bir ilk olduğu söyleniyor.

Şirketin ürettiği bu çamaşır makinelerinden 3 kilogram olan versiyonunun çocukların kirli çamaşırlarını yıkamak için özellikle tasarlandığı ve yüksek sıcakla sterilizasyon özelliğini sağladığı aktarılıyor. Bunun yanında üretilen çamaşır makinesinin tam ismi MIJIA Otomatik Pulsator Çamaşır Makinesi olarak geçiyor.

Daha yüksek kapasiteli olan 5 buçuk kilogramlık modelde ise daha çeşitli modlar ve seçenekler bulunuyor. Farklı türlerdeki kumaşlar için özel modları bulunan çamaşır makinesinin küresel pazarda 70 ile 84 dolar arasında bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkması planlanıyor.

Robot yapımı ekmek yaptık (Thermomix mutfak robotu)

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klima satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yaz mevsimine geçmeden önce insanlar evleri için uygun bir klima arayışına giriyor. Bizlerde bu arayıştaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir