18 Nisan Pazar 2021

Zoom gelirleri durmak bilmiyor: Beklentiler yine aşıldı!


Zoom gelirleri

Salgın sırasında çok geniş kitlelere seslenen Zoom, salgın döneminin normalleşmeye başlamasına rağmen hâlâ çok popüler. Elbette ilk zamanlar ki kadar fazla kişi kullanmasa da yine de önemli sayıda kullanıcıya hitap ediyor. Pazartesi günü yapılan bir açıklama ile Zoom gelirleri de ortaya çıktı. Bu açıklamaya göre Zoom durmak bilmiyor ve beklentiler yine aşılıyor.

Zoom gelirleri uçuşa geçti

Salgın döneminde aniden popülerleşmeye başlayan Zoom, yaptığı açıklamayla bir önceki yıla kıyasla yaklaşık 664 milyon dolarlık gelir elde ettiğini aktarıyor. Bunun yanında ikinci çeyrekte de önemli bir artış yaşadığını söylüyor. Geçen yılın aynı dönemine göre gelirler yüzde 458 oranında artış gösterdiğini paylaşan Zoom, bu sayede başarısını da ortaya koyuyor.

Uygulama üzerinden yeni kullanıcılar kazanan Zoom, bu kişilerle birlikte yüzde 81’lik bir artış yaşamış. Yeni kullanıcılar arasında ise Blizzard ve ExxonMobil gibi markalar da yer alıyor.

Paylaşılan rakamların yanında Zoom gelirleri tarihinin en iyi dönemini görmüş oluyor. Zoom geliştiricileri aynı zamanda kullanıcıların eleştirdiği konular üzerine odaklanmaya kararlı. Bu noktada en çok eleştirilen ‘’güvenlik’’ sorunlarına yönelik önemli adımlar atmak için çalışmalar sürüyor.

Skype, Zoom’a rakip yeni özelliğini ekliyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 aktüel kataloğunda bu hafta birbirinden avantajlı ürünler yer alıyor. Küçük ev aletlerinden yürüyüş bandına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir