9 Aralık Perşembe 2021

Google “Mesajlar web” özelliğini hatırlayanlar?


Google, bildiğiniz gibi Android telefonlar ve herhangi bir pc’de kullanabilmeniz için geçtiğimiz yıl Mesajlar Web özelliğini hayat soktu. Bu aslında tam bir Apple iMessage kopyasıydı açık söylemek gerekirse. Aslında çok fazla kullanım amacı olan, ve ihtiyacı git gide arttıran nesnelerin interneti kısmında iki cihazı birbiri ile konuşturma durumu.

Facebook karanlık modu deniyor!

Özellikle sosyal medya yönetimi yapan kişilerin Macbook ve iPhone bağlantılarını kullanarak işlerini halletmelerini bir nevi de Apple’ın şirket stratejisi olarak kullandığını biliyorsunuzdur. Fakat bu insanların işine yarıyor mu yarıyor. Peki bunu neden Android platformu da kullanmasın ki? Sanırım Android yetkilileri de bunu aynı bizim gibi düşünerek geçtiğimiz yıl bu konuya el atmışlardı.

Kadın gözü ile Redmi Note 8 Pro ön inceleme!

 

messages web ile ilgili görsel sonucu

Aslında çalışma mantığı aynı “Web Whatsapp” gibi internet üzerinden bir karekod bağlantısı ile telefon ve bilgisayarınız iletişim haline geçiyor. Bu sayede bir sms atma, okuma, ya da dosya gönderimi şu an için videı ve resim (.mp4 ve .jpg, .png) dosya türlerini desteklese de sosyal medya yöneten ve Android ve Microsoft işletim sistemi kullanan insanlar için oldukça hayat kurtarıcı bir özellik.

messages web ile ilgili görsel sonucu

Google üzerinden anlık bildirimler

Ayrıca, web özelliğini kullanırken, olur da kablosuz bağlantınız kesilirse hemen bir uyarı alıyorsunuz “WiFi bağlantınız yok, mobil veri, ücrete tabii olabilir.” şeklinde.

Mesajlar web” özelliğini tekrar hatırlatmak istedik. Kullanıyor musunuz?

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’tan 2021 en’ler listesi; ‘TikTok’ta Bu Yıl’

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, bir çok konuda video ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir