19 Nisan Pazartesi 2021

Google yeni Sleep API ile uyku takibi kolaylaşacak


Gün içindeki bütün yorgunluğumuzu uyku ile geçirmeye çalışıyoruz. Bu sebepten uyku takip uygulamaları hepimizin vazgeçilmezi haline geldi. Genellikle akıllı saatlerde kullanılan bu takip uygulamaları, mobil cihazlar üzerinde de geliştirilmeye çalışıyor. Google, uygulamaların mobil cihazlardaki performansını Sleep API ile arttıracak

Sleep API uyku takip uygulamalarının performansını arttıracak

Sleep API

Akıllı saatler barındırdığı çeşitli sensörler sayesinde uyku takibi uygulamalarında daha başarılı sonuçlar veriyor. Fakat telefonlar bileklik kadar gelişmiş sensörlere ve bizimle temas konusunda geri kalıyor. Google bu durumları göz önünde bulundurarak yeni bir API geliştirdi.

Uyku problemi çekenlere özel kulaklık Amazfit ZenBuds satışta

Sleep API ile mobil cihazlardaki uyku takibi uygulamaları sensöre ihtiyaç duymadan takip yapabilecekler. Akıllı saatlerin verileri senkronize ederek elde ettiği verilere artık mobil cihazlarda da elde edebileceğiz. Üstelik yeni API ile uygulamalar daha az pil tüketecek.

Yeni API baz alınarak geliştirilen uygulamalar her 10 dakikada bir uyku güven raporu oluşturacak. Uyandığınızda ise bu durumu algılayarak size gece boyu topladığı verileri geniş bir rapor halinde sunacak. API, Google tarafından geliştirilen Sleep As Android uygulamasını temel alıyor. Bu uygulama verilerini sese dayalı olarak topluyor. Uygulama sayesinde telefonlarınızı yanınıza almadan uyku takibi verilerini görüntüleyebileceksiniz. Özelliğin uygulama geliştiriciler için yeni bir imkan oluşturacak.

 

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COVID-19 bahar alerjisi

Polenler COVİD-19 bulaşma riskini arttırıyor

Bir yıldan uzun zamandır hayatımızda olan COVID-19 hastalığı ile ilgili her geçen gün yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir