26 Şubat Çarşamba 2020

Klasik saat görünümünde bir akıllı saat: Huawei Watch GT 2


Huawei Watch GT 2

Akıllı saat pazarı hız kesmeden gelişmeye devam ederken yeni bir üye Türkiye mağazalarında yer buldu. Eylül ayında Münih’te sergilenen Huawei Watch GT 2 nihayet Türkiye’ye geldi. Eylül ayının ortalarına doğru tanıtılan klasik saat görünümlü akıllı saat, 14 saatlik pil ömrü ile gözleri üzerine çekiyor. Bu akıllı saatinde Huawei farklı bir tasarıma gitmeyerek yalnızca farklı bir ekran boyutuyla karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

Kadınlar için özel olarak geliştirilecek akıllı saat

46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyut ile birlikte gelen akıllı saatin 46mm’lik versiyonunda 454 x 453 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılıyorken daha küçük sunulan versiyonunda ekranın 390 x 390 piksel çözünürlüğünde olduğunu belirtelim. Globalde iki farklı boyutta sunulan Huawei Watch GT 2, Türkiye’de yalnızca 46 mm versiyonu ile satışa sunuldu.

Huawei Watch GT 2

Gücünü kirin işlemciden alan akıllı saat, 4 GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkıyor. Bluetooth kulaklıkların doğrudan bağlanabildiği saatte yerleşik GPS ve adımsayar gibi özellikler için özel bir sensörler kullanılıyor. Tüm bu özellikler, özellikle spor yapmayı sevenler için avantaj sağlayacak diyebiliriz.

Diğer akıllı saatlerde olduğu gibi Huawei TruSleep 2.0 özelliği uyku kalitesini ölçmek için özel bir sensör kullanıyor. Bu sayede gerçek zamanlı kalp atış hızı ve uyku nefes kalitesi takibi yapılabiliyor. Stres verilerini de ölçmeyi sağlayan Huawei TruRelax teknolojisi ise yine bu akıllı saatte bulanan bir özellik olarak sunuluyor.

Huawei Watch GT 2 Türkiye’de ne kadar?

Huawei Watch GT 2’nin iki farklı versiyonu bulunuyordu. Global tarafta 42mm’lik saatin fiyatı 229 euro olarak açıklanırken, 46mm’lik versiyonun fiyatı 249 euro olarak belirlenmişti. Türkiye’de ise yalnızca 46mm’lik versiyonu sunulduğunu söylemiştik, 1.499 TL’lik bir fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunulan ürün, sevilecek gibi duruyor.

Uygun fiyatlı akıllı saat Xiaomi Watch ile geliyor olabilir

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

netflix-her-gun-en-populer-10-film-ve-dizi-listesi-yayinlayacak-1

Netflix her gün en popüler 10 film ve dizi listesi yayınlayacak

Dünyada 150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen film ve dizi izleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir