19 Nisan Pazartesi 2021

Dijital dönüşümü güçlü kadınlar yönlendiriyor


Amazon Web Services (AWS) ve Teknolojide Kadın Derneği (WTech), 18 Eylül’de AWS Pop-up Loft İstanbul etkinlikleri kapsamında We Power Tech oturumunu düzenledi. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde dijital dönüşüme yön veren kadınları bir araya getiren oturumda, çeşitlilik ve katılımın desteklediği bir inovasyon kültürünün nasıl geliştirildiği ve büyütüldüğü tartışıldı.
Oturumda, AWS Müşteri Yöneticisi Beyza Özbilgin moderatörlüğünde ve Türkiye’deki kadın teknoloji liderlerinden Arçelik Dijital Transformasyon Müdürü Pınar Köse Kulacz, Coca Cola İçecek Dijital Dönüşüm Lideri Elif Yıldırım Oktar, Vodafone Kurumsal Ürünler ve İş Ortakları Müdürü Berna Kulaksız ve WTech Kurucu Başkanı Zehra Öney’in katılımıyla bir panel gerçekleştirildi. Katılımcılar, kuruluşlarının dijital dönüşümü için bulut teknolojisini nasıl kullandıkları, iş dönüşümü ve BT’nin iş gereksinimlerine yanıt verme hızının değişimi ve dönüşüm sağlamak için çeşitlilik sahibi ekipler oluşturmanın önemi gibi konular hakkındaki fikirlerini paylaştı.

 

Kadınlar için özel olarak geliştirilecek akıllı saat

Teknolojide Kadın Derneği (WTech) ile ilgili görsel sonucu

Woman TV’nin de destek verdiği etkinlik; yetersiz temsil edilen toplulukları, yeteneklerini geliştirmek ve iletişim ağları oluşturmak için bir araya getirmeyi ve böylece bu toplulukların teknolojinin gücünü kullanmasına katkı sağlamayı hedefleyen AWS We Power Tech küresel programı çerçevesinde düzenlendi.

 

Teknolojide Kadın Derneği (WTech), 18 Eylül'de AWS Pop-up Loft İstanbul etkinlik ile ilgili görsel sonucu

We Power Tech oturumunda ayrıca, KızCode’un kurucusu Müjde Esin, bir girişimci olarak kendi deneyimlerini paylaşıp aktardığı, çeşitliliğe ve kız çocuklarının eğitimine odaklanan sosyal girişimindeki öncülüğünün sebeplerini anlattığı bir sunum yaptı. Esin, KızCode’un dezavantajlı topluluklardaki kız çocuklarını ve genç kadınları güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği bilgisayar kodlama ve teknoloji atölyeleri için kamu ve özel kuruluşlarla nasıl işbirliği yaptığını anlattı.

 

Teknolojide Kadın Derneği (WTech), 18 Eylül'de AWS Pop-up Loft İstanbul etkinlik ile ilgili görsel sonucu

Kadınlara özel ücretsiz eğitim

AWS, We Power Tech oturumu sırasında, Türkiye’de bulut bilişim teknolojisini öğrenmeye yönelik kadınlara özel ücretsiz bir eğitim düzenleyeceğini duyurdu. “We Power Tech Cloud Skills Training” isimli eğitim, 21 Kasım’da AWS Türkiye yetkili eğitim iş ortağı Yönetim Akademi tarafından verilecek. Katılımcıların AWS bulut teknolojisinin temelleri hakkında bilgi edinebileceği bir günlük eğitim ile kadınlara, kariyerlerinde ve bulut bilişim yolculuklarında sonraki adımları için destek sağlanacak.

Sağlıklı uyuyabilmenin formülü bulundu

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kirli kulaklıklara son veren makine: Cardlax Earbuds Washer

Kablosuz kulaklıkları temizlemekte zorlanan kullanıcılar için Cardlax EarBuds Washer adında kulaklık yıkama makinesi üretildi. Kulağa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir